Porady 40-latki

Emocjonalne objadanie się – znasz to uczucie?

 Emocjonalne objadanie się choroba czy zły nawyk? Różne emocje działają na nas w różny sposób. Niektóre mogą sprawić, że „moglibyśmy góry przenosić”, a inne że sięgamy po jedzenie. Co się z nami dzieje kiedy odczuwamy napięcie, złość, gniew, smutek czy też inne stany emocjonalne powodujące stres? Jeśli w takich sytuacjach bardziej lub mniej świadomie objadasz się wszystkim co Ci […] The post Emocjonalne objadanie się – znasz to uczucie? appeared first on BettyPisze.pl - Kobieta kreatywna cieszy się życiem.

Porady 40-latki

Prawdziwa miłość nigdy nie umiera

 Prawdziwa miłość nigdy nie umiera Koniec wszystkich bajek, to znany wszystkim happy-end „żyli długo i szczęśliwie”. A jak jest w życiu? Czy prawdziwa miłość nigdy nie umiera? Być może, o ile istnieje prawdziwa miłość. W życiu bywa rożnie, życie to nie bajka i nie zawsze kończy się dobrze. Stąd tak ważne w naszej codzienności są chwile, te […] The post Prawdziwa miłość nigdy nie umiera appeared first on BettyPisze.pl - Kobieta kreatywna cieszy się życiem.

Porady 40-latki

Jak spowolnić proces starzenia się?

 Co ma wpływ na proces starzenia się. Proces starzenia się to zjawisko, które dotyczy nas wszystkich. Obserwujemy je tak naprawdę już od momentu narodzin, bo z każdym dniem stajemy się przecież coraz starsi. I nawet na początku nam się to podoba. Każdy przeżyty dzień zbliża nas do magicznej 18 –stki i możliwości odpowiadania za własne […] The post Jak spowolnić proces starzenia się? appeared first on BettyPisze.pl - Kobieta kreatywna cieszy się życiem.

Porady 40-latki

Zimowa dieta

 Jak powinna wyglądać zimowa dieta? Zimowa dieta, znacznie się różni od tego co powinnismy jadać w porze letniej. Jak wiadomo w porze jesieno-zimowej o wirusy i przeziębienia nie trudno. Jest to okres kiedy szczególnie powinniśmy zadbać o odporność naszego organizmu. Zawsze powtarzam, że lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego warto pomyśleć o odpowiedniej diecie, która wzmocni […] The post Zimowa dieta appeared first on BettyPisze.pl - Kobieta kreatywna cieszy się życiem.

Porady 40-latki

Sprawdzone sposoby na kaca

 Domowe i skuteczne metody na kaca. Jeśli to czytasz to najprawdopodobniej właśnie pęka ci głowa po wczorajszej imprezie. Nie ma co się dziwić, kac bywa mega upierdliwy i zwykle na bólach głowy się nie kończy. Bólom towarzyszy światłowstręt, rozdrażnienie, mdłości, a nawet biegunki, drżenie rąk i ogólne złe samopoczucie. Ale nie martw się dobrze trafiłeś, poniżej znajdziesz […] The post Sprawdzone sposoby na kaca appeared first on BettyPisze.pl - Kobieta kreatywna cieszy się życiem.

Porady 40-latki

Święta, święta, święta… Boże Narodzenie

 Boże Narodzenie i po świętach

Porady 40-latki

Odpowiednie nakrycie stołu

  Nakrycie stołu na codzień i od święta Stoliczku nakryj się – chyba każdy zna to powiedzenie. Dziś wykorzystam je by zwrócić Waszą uwagę na nakrycie stołu, a dokładniej odpowiednie i staranne nakrycie. W gonitwie przygotowania menu i siebie by zabłysnąć kiedy odwiedzają nas goście często zapominamy o najważniejszym. Mianowicie o odpowiednim nakryciu stołu, a […] The post Odpowiednie nakrycie stołu appeared first on BettyPisze.pl - Kobieta kreatywna cieszy się życiem.

Porady 40-latki

Przytulanie to nie tylko miły gest

 Co nam daje przytulanie? Każdy z nas intuicyjnie wie, że przytulanie to coś niezwykle miłego. Jest ono nie tylko przyjemne, ale również daje poczucie bezpieczeństwa. Ma wpływ na nasz rozwój od samych narodzin. Dotykowi zawdzięczamy zawdzięczamy bardzo wiele, przed wszystkim lepsze samopoczucie. Bo kto, przytulając się do bliskiej osoby, nie zapomina choć na chwilę o całym świcie? Amerykańska psychoterapeutka Virginia Satir […] The post Przytulanie to nie tylko miły gest appeared first on BettyPisze.pl - Kobieta kreatywna cieszy się życiem.

Porady 40-latki

Wigilia i Boże Narodzenie

 Wigilia i Boże Narodzenie – Kulinarne przygotowania i inspiracje. Kochani święta tuż, tuż wszyscy mamy coraz więcej pracy. To zrozumiałe, bo wszyscy spinamy się by to był wspaniały, magiczny i niezapomniany czas, który jeszcze na długo pozostanie w naszych sercach i pamięci. Jak zawsze w święta będzie kilkudniowa przerwa. Ale Nowym Roku wszystko powróci do normy. Zarówno erotyczne piątki […] The post Wigilia i Boże Narodzenie appeared first on BettyPisze.pl - Kobieta kreatywna cieszy się życiem.

Porady 40-latki

Nie trać głowy kiedy robisz zakupy!

 Jak robić zakupy w okresie świąt i nie tylko? Czas tak szybko mija, że nie zdążymy się obejrzeć, a już będą święta. W tym okresie powinniśmy szczególnie przygotować się do zakupów, ale tak naprawdę przez cały rok należy przestrzegać pewnych zasad. Zakupy mogą dostarczyć wiele radości. Niestety, mogą również okazać się przekleństwem. Kłopoty zaczynają się wtedy, […] The post Nie trać głowy kiedy robisz zakupy! appeared first on BettyPisze.pl - Kobieta kreatywna cieszy się życiem.

Porady 40-latki

Co kupić na prezenty?

 Pomysły na prezenty Wybór odpowiedniego prezentu to wcale nie jest taka łatwa sprawa jakby się mogło wydawać. Kupno skarpetek, rajstop czy nawet gotówka szybko zostaną zapomniane i nie pozostawią po sobie specjalnego wrażenia. Więc jak wybrać wyjątkowy i niezwykły prezent? Bez względu na to, czy obchodzimy urodziny, imieniny, różnego rodzaju rocznice i uroczystości, kiedy przygotowujemy […] The post Co kupić na prezenty? appeared first on BettyPisze.pl - Kobieta kreatywna cieszy się życiem.

Porady 40-latki

Ogłoszenie wyników konkursu herbacianego

 Finał konkursu herbacianego Ahmad Tea London Konkurs dobiegł końca i wreszcie nastąpił ten długo wyczekiwany moment ogłoszenia wyników. Mam przyjemność poinformować, że szczęśliwymi laureatkami konkursu zostały panie: Pierwsze miejsce zajął  Pan Piotr Konarski Drugie miejsce zajęła Pani Sabina Rydzkowska A trzecie miejsce Pani Paulina Korobejko. Chciałabym również wyróżnić Panią Adriannę Teresę Warc, za niepowtarzalny i wspaniały komentarz. Pani Teresa jednogłośnie zajęłaby […] The post Ogłoszenie wyników konkursu herbacianego appeared first on BettyPisze.pl - Kobieta kreatywna cieszy się życiem.

Porady 40-latki

Kilka pomysłów na udekorowanie choinki

 Udekorowanie choinki – czym i jak dekorować świąteczne drzewko. Nieodłącznym i tradycyjnym elementem Bożego Narodzenia jest choinka. Stanowi kulminacyjny punkt wystroju naszego mieszkania. Ubieranie jej na święta jest obecnie, nieodzownym elementem tradycji polskiej rodziny. Warto się do tego dobrze przygotować. Oczywiście inne ozdoby są również miele widziane, jednakże to choinki blask dopełnia tą świąteczną, niecodzienną […] The post Kilka pomysłów na udekorowanie choinki appeared first on BettyPisze.pl - Kobieta kreatywna cieszy się życiem.

Porady 40-latki

Złośliwość ludzka nie ma granic

 Tak, złośliwość ludzka wielu dała się we znaki… Złośliwość ludzka to nic nowego, tak naprawdę możemy się z nią spotkać dosłownie wszędzie. Dotyka każdego z nas, w pracy, restauracji, sklepie czy nawet w autobusie. Ludzie od zarania dziejów „kopią pod sobą dołki” i niestety nie można nic z tym zrobić. Ale też trudno przejść nad tym do […] The post Złośliwość ludzka nie ma granic appeared first on BettyPisze.pl - Kobieta kreatywna cieszy się życiem.

Porady 40-latki

Erotyczne fantazje pewnego ojca

 Erotyczne fantazje pewnego ojca Lubicie czasem spędzić wieczór z dobrą książką? Jestem pewna, że tak. Każdy od czasu do czasu lubi sobie poczytać. To może dziś wspólnie przeczytacie opowiadanie erotyczne? Być może okaże się interesującą lekturą, a być może będzie odzwierciedleniem fantazji niejednego mężczyzny. A już na pewno może być propozycją wspólnej zabawy jeśli wcielicie się w […] The post Erotyczne fantazje pewnego ojca appeared first on BettyPisze.pl - Kobieta kreatywna cieszy się życiem.

Porady 40-latki

Idąc aleją wspomnień

 Bydgoszcz po latach Gdy samolot wylądował, poczułam się jak w domu. Wychowałam się tu, zawsze czułam się bezpiecznie, no i znam ją jak własną kieszeń. Przecież Bydgoszcz to moje rodzinne miasto. Opuściłam je 6 lat temu, i mimo że nie raz wydaje mi się jakby to było wczoraj, to minęło już 6 długich lat. Czas leci […] The post Idąc aleją wspomnień appeared first on BettyPisze.pl - Kobieta kreatywna cieszy się życiem.

Porady 40-latki

Seler próżony

 Seler próżony w formie pysznej przystawki Seler naciowy to warzywo wysokobłonnikowe, bogate w witaminy i minerały. Smakosze selera wręcz zajadają się nim na surowo. Kolejną zaletą jest niskokaloryczność, dlatego idealnie nadaje się do włączenia w codzienne menu. Niestety ma również niesamowicie wyrazisty smak, który dla mnie na surowo jest nie do zniesienia. Mimo to uwielbiam selera […] The post Seler próżony appeared first on BettyPisze.pl - Kobieta kreatywna cieszy się życiem.

Porady 40-latki

Piątek w intymnym klimacie – sex każdego dnia

 Sex każdego dnia – widzi mi się, zachcianka czy pragnienie? Wiele par ma problem z częstym uprawianiem seksu. Niejednokrotnie jedno pragnie seksu każdego dnia, a drugie z tego powodu odczuwa ciągłą presję i coraz większy stres. Tak samo ja nie powinno się nikogo zmuszać do alkoholu. Tak samo i to bez względu na silne pragnienie, żadna […] The post Piątek w intymnym klimacie – sex każdego dnia appeared first on BettyPisze.pl - Kobieta kreatywna cieszy się życiem.

Porady 40-latki

Rogaliki Świętomarcińskie

 Rogaliki Świętomarcińskie9 na Dzień Niepodległości   Powszechnie wiadomo, że na dzień Świętego Marcina przygotowujemy pyszne rogaliki drożdżowe z nadzieniem makowym. Tradycyjnie z białym makiem i bakaliami. Ale czy wiecie skąd wzięła się tradycja jedzenia rogali 11 listopada? Legendarne rogaliki świętomarcińskie Te pyszne ciasteczka „Rogaliki Świętomarcińskie” kojarzone od lat z wolną Polską wywodzą się jeszcze z czasów […] The post Rogaliki Świętomarcińskie appeared first on BettyPisze.pl - Kobieta kreatywna cieszy się życiem.

Porady 40-latki

Zdrowe zęby – higiena jamy ustnej

 Jak przestrzegać higieny jamy ustnej by mieć zdrowe zęby? Mnóstwo ludzi nie zdaje sobie sprawy z odpowiedzialności za stan swojej jamy ustnej. Tym czasem zdrowe zęby nie są na całe życie. Częsty brak odpowiedniej higieny lub nadgorliwość w tym kierunku prowadzą do problemów z uzębieniem, a także nieprzyjemnego wyziewu. Osobiście znam wielu ludzi, którzy braki w uzębieniu […] The post Zdrowe zęby – higiena jamy ustnej appeared first on BettyPisze.pl - Kobieta kreatywna cieszy się życiem.

Porady 40-latki

10 pozycji spania we dwoje

 Co o Waszym związku mówi pozycja w jakiej śpicie? Każdą parę na świecie coś cechuje. Niektóre są bardziej romantyczne, inne spontaniczne – lubią okazywać miłość i czułość otwarcie bez względu na to co powiedzą inni. Zaś jeszcze inni nie okazują miłości otwarcie i emanują czułością w miejscach publicznych, zwłaszcza gdy w pobliżu są przyjaciele lub krewni. […] The post 10 pozycji spania we dwoje appeared first on BettyPisze.pl - Kobieta kreatywna cieszy się życiem.

Porady 40-latki

Pikantne risotto z wątróbką

 Prosto z Włoch pikantne risotto z wątróbką Do przygotowania tego szybkiego dania można użyć wątróbki drobiowej, cielęcej, wołowej lub wieprzowej. Ewentualnie można użyć wieprzowinę od szynki. Delikatny ryż, mięciutka wątróbka, chrupiący boczek, papryki i ogórek czyż to nie brzmi świetnie? To wszystko składa się na risotto z wątróbką. W trakcie gotowania rozchodzi się wspaniały, kuszący aromat. Całość jest dobrze doprawiona, tworzy […] The post Pikantne risotto z wątróbką appeared first on BettyPisze.pl - Kobieta kreatywna cieszy się życiem.

Porady 40-latki

5 sposobów na ostrogi piętowe

 Ostrogi piętowe jak sobie z nimi radzić? Jeśli odczuwasz dyskomfort w okolicy pięty podczas chodzenia to najprawdopodobniej masz problem z ostrogą piętową. Ktoś, kto doświadczył tego problemu doskonale wie o czym mówię. W początkowej fazie przeszywający ból pięty za każdym razem, kiedy tylko stopa dotknie podłoża. Niestety gdy na skutek stanu zapalnego ból się rozwija nie daje […] The post 5 sposobów na ostrogi piętowe appeared first on BettyPisze.pl - Kobieta kreatywna cieszy się życiem.

Porady 40-latki

Jak dbać o szyję i dekolt?

 Piękna szyja i dekolt Kobiety kochają nosić wydekoltowane sukienki i bluzki. Trudno się dziwić, nic tak nie przykuwa męskiego spojrzenia i nie podkreśla urody jak piękny dekolt. Jednakże w pewnym momencie szyja i dekolt zamiast eksponować nasze piękno, niewątpliwe odzwierciedla naszą metrykę. Myślisz, że jest sposób by to zmienić i nadal cieszyć się pięknym dekoltem? Staranna pielęgnacja każdego […] The post Jak dbać o szyję i dekolt? appeared first on BettyPisze.pl - Kobieta kreatywna cieszy się życiem.

Porady 40-latki

Przepis na udany związek

 Przeczytaj i zastosuj przepis na udany związek Zauroczenie, motyle w brzuchu, a potem gorąca miłość, to uczucia wszystkim dobrze znane. Chętnie do nich wracamy we wspomnieniach bo przecież każdy pragnie mieć udany i szczęśliwy związek. A jeśli sądzicie, że te uczucia mogą trwać latami i być tak samo intensywne jak na początku, to od razu […] The post Przepis na udany związek appeared first on BettyPisze.pl - Kobieta kreatywna cieszy się życiem.

Porady 40-latki

Katolickie korzenie Halloween

 Halloween pogańskie czy katolickie święto? Wszyscy słyszeliśmy zarzuty: Halloween to pogański rytuał wywodzący się z przed chrześcijańskiego festiwalu celtyckich druidów którzy umknęli opresji ze strony kościoła. Nawet dziś współcześni poganie i czarownice świętują ten starożytny festiwal. Pozwalając dzieciom na zabawę w postaci „cukierek albo psikus”, pozwalamy im na oddawanie czci diabłu i pogańskim bożkom. Nic bardziej […] The post Katolickie korzenie Halloween appeared first on Kobieta kreatywna - BettyPisze.pl.

Porady 40-latki

Halloween – lampion z dyni od podstaw

 Jak przygotować lampion na Halloween?   Według Celtów Halloween to święto powitania zimy. Ponad 2 tysiące lat temu na wyspach Wielkiej Brytanii w dzień Halloween żegnano lato, witano zimę i oddawano cześć zmarłym. Obecnie najhuczniej Halloween obchodzony jest w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii. Zwykle tego dnia młodzież organizuje domowe imprezy, lampion z […] The post Halloween – lampion z dyni od podstaw appeared first on Kobieta kreatywna - BettyPisze.pl.

Porady 40-latki

Propolis czyli kit pszczeli

 Co to jest propolis? Propolis inaczej kit pszczeli to mieszanina żywicy drzew oraz wydzieliny gruczołów pszczelich. Ma ogromną moc uzdrawiania, zwany jest naturalnym antybiotykiem i eliksirem młodości. Lecznicza energia propolisu znana jest już od czasów starożytnych. Jego nazwa wywodzi się z greki i oznacza “chronić miasto”. Nazwa nie jest przypadkowa, bo wiąże się ze złożoną hierarchią kolonii […] The post Propolis czyli kit pszczeli appeared first on Kobieta kreatywna - BettyPisze.pl.

Porady 40-latki

Zupa meksykańska z kurczakiem i tortillą

 Treściwa i rozgrzewająca zupa meksykańska Gdy za oknami chłód i ziąb nie ma lepszego posiłku niż rozgrzewający, talerz pysznej zupy. A zupa meksykańska spełnia nawet najśmielsze oczekiwania względem smaku. Do tego jest naprawdę pożywna i można się nią najeść do syta nawet bez drugiego dania. Nie zawiera ziemniaków, a mimo to jest gęsta. To wszystko […] The post Zupa meksykańska z kurczakiem i tortillą appeared first on Kobieta kreatywna - BettyPisze.pl.

Porady 40-latki

7 powodów żeby stosować cytryny na twarz

 Wykorzystaj moc cytryny na twarz dla urody! Cytryna to owoc, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Wszyscy doskonale znamy jej wygląd, wspaniały aromat i orzeźwiający smak. Dlatego tak chętnie wykorzystujemy ją w kuchni. Ponadto cytryny mają niezliczone zastosowanie i korzyści dla zdrowia. Przede wszystkim są doskonałym źródłem wapnia, witaminy C i potasu. Dodatkowo zawierają minerały i przeciwutleniacze, które korzystnie […] The post 7 powodów żeby stosować cytryny na twarz appeared first on Kobieta kreatywna - BettyPisze.pl.